Dlhé, husté mihalnice

 

1. Ak vás príroda neobdarila dokonale ohnutými mihalnicami, vyzbrojte sa klieštikmi, ktoré ich vykrútia. Ale pozor, tento zákrok sa robí ešte pred líčením! Gumičku klieští z času na čas natrite olejom, aby nestvrdla a mihalnice nelámala.
 
2. Špirálu na mihalnice nanášajte od korienkov ku končekom a pomaly ju v prstoch obracajte. V prípade, že má hustejšiu konzistenciu, pri ťahu kefkou jemne pohybujte sprava doľava. Kratšie štetinky na špici špirály umožnia jednoduchšie líčenie v kútiku oka. Pre výraznejší efekt nanášajte dve vrstvy.

3. Profesionálni vizážisti odporúčajú na záver líčenia namaľovať vnútornú plochu spodného viečka mäkkou bielou kajalovou ceruzkou. Chce to pevnú ruku a trocha cviku, ale výsledok stojí za to - tento trik dodá pohľadu žiarivosť.
 
 
►Túžite po dlhých mihalniciach? Potom si vyberte predlžovaciu (s označením Length) ktorá obsahuje špeciálne látky napríklad na báze mikrovlákien, ktoré jednotlivé mihalnice "nadstavia"
►Na podobnom princípe je založená aj zhusťujúca špirála (s označením Volume). Aby hustý krém mihalnice príliš nezaťažil, bývajú obohatené prírodnými voskami - palmovým, včelím a pod.
►Dôležitý je aj tvar a oblúčik mihalníc, ktorý dodáva pohľadu hĺbku. Tvarovacie špirály (s označením Curl) majú zvláštny tvar kefky a farbiaci krém obsahuje látku, ktorá pôsobí ako tužidlo - preto udrží mihalnice v požadovanom tvare.
►Vo vlhkom počasí, alebo ak vám často slzia oči, oceníte špirálu odolnú proti vode (s označením Waterproof). Vyžaduje síce starostlivejšie odličovanie, ale môžete sa stopercentne spoľahnúť , že neprídete do práce ako zmok.
►Ak máte citlivé oči, alebo nosíte kontaktné šošovky, neznamená to, že sa musíte špirály vzdať. Vyhľadajte špirálu označenú Sensitive, ktorá obsahuje minimálne množstvo dráždivých zložiek.
Nech už si vyberiete akúkoľvek špirálu, dôležité je, aby obsahovala aj látky, ktoré mihalnice ochránia a dodajú im výživu. Zárukou sú vitamíny.Najmä vitamín B.